Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24BOOPS5302C1Z4
Call 08047689537 85% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Chemical Type | Epoxy |
| Rebaring Chemical Type | Polyester |
| Components | 2 Component |
| Bar Diameter Range | 12-25 mm |
| Base Material | Concrete |
| Curing Time | 15 Min |
| Packaging Size | 5 kg |
| Cartridge Size | 360 ml |
| Form | REBARING TUBE |
| Usage | REBARING |
| Packaging Type | BOX |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Resin Base | Epoxy |
| Rebaring Chemical Type | Polyester |
| Application | Anchor Bolt, Threaded Rod, Rebar |
| Cartridge Size | 360 ml |
| Base Material | Concrete |
| Working Time | 10-20 min |
| Packaging Size | 5 kg |
| Form | REBARING |
| Usage | REBARING |
| Packaging Type | TUBE |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Chemical Type | Epoxy |
| Rebaring Chemical Type | Polyester |
| Components | 2 Component |
| Base Material | Concrete |
| Curing Time | 15 Min |
| Packaging Size | 5 kg |
| Cartridge Size | 360 ml |
| Form | TUBE |
| Usage | REBARING |
| Packaging Type | 360ML TUBE |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Chemical Type | Epoxy |
| Rebaring Chemical Type | Polyester |
| Components | 2 Component |
| Base Material | Concrete |
| Curing Time | 15 Min |
| Packaging Size | 5 kg |
| Cartridge Size | 360 ml |
| Form | REBARING TUBE |
| Usage | REBARING |
| Packaging Type | TUBE |
Additional Information:
View Complete details